Чернігівська мініатюрна гармата, від проекту до побудови.

размещено в: Новости | 0

У Чернігові, біля сувенірної крамнички «Зелена лавка» (будівля Навчально-наукового інституту історії та соціально гуманітарних дисциплін ім. Лазаревського), з’явилась мініатюрна металева скульптура-копія однієї з 12 гармат, розташованих на Валу.

Після того як був зроблений мною Клубок Чернігів місто легенд, ми почали обговорювати ідеї та скульптури які можно було зробити і прикрасити місто на майбутнє. Спочатку вирішили зробити мініатюрну гармату, яку планували встановити на перилі біля великої.
Прийшов на Вал, обрав яка мені більше сподобалася, зробив детальне фото. На комп’ютері креслення колес, лафета, ствола та інших деталей. Зменшив масштаб 1:11. Тобто розмір колеса великої гармати 760мм, а стало 91мм.
Почався процес виготовлення. Вирізав, обробляв, підгоняв, зварював,шліфував. З технічної сторони від деяких мікро деталей довелося відмовитися, тому гармата не є ідеальною копією, хоча всі пропорції я дотримав.
З Oleg Gerasimenko поїхали на Вал, приміряти та знайти найкраще місце,та подумати як закріпити її. Олег займався дозвільною роботою, на жаль або на щастя там де планували нам не дозволи монтаж.
Так вона і простояла на полиці більше року, поки не з’явилася ідея встановити її біля Зелоної лавки, яка за любки дала згоду.
Потрібно було ще зробити постамент. Придержувався єдиної концепції скульптур Чернігів місто легенд «ниточка тягнеться від однієї до іншої скульптури».
Так і з’явилася мініатюрна чернігівська гармата!
Дякую всім хто допомагав в цьому проекті, від ідеї до реалізації.

Добавить комментарий